
От минус 7 до 27 градуса ще бъдат температурите през месец март, заяви в „Денят започва“ Анастасия Кирилова, НИМХ.
Слънчево ще бъде до 8 март. Очаква се месецът да бъде сравнително сух.
„Следващите 10 – 12 дни ще бъде топло. В четвъртък и петък температурите ще достигнат 20 градуса, повече облаци ще има събота и неделя, а от понеделник отново максималните температури ще бъдат високи. Пролетта идва“, допълни Анастасия Кирилова.
От 10 до 20 март по-високи от нормите, възможни са валежи, но само на отделни места.
През третото десетдневие има по-голяма вероятност за валежи в края на месеца.
Вижте още във видеото.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Източник: bntnews.bg