
Немско масло с българско качество или обратното? Краварката в левия или в десния ъгъл беше?
Краварката смени ъгъла.
Българско краве масло с немско качество или обратното? Доячката в левия или в десния ъгъл беше?
Цялата държава си купувала немско масло с доячка в левия ъгъл, а то се оказва, че в Германия такова масло просто не съществува.
„Хубаво сте дали новината за ПОРЕДНИЯ фалшив продукт, предлаган на българите, редом до примерите за средновековни наказания, налагани на престъпниците-производители. Гледам, че нашите обвинители и наказатели ИЗОБЩО не са реагирали. Някаква комисия наложила малка глобичка и толкоз!
Отврат!
Аз отдавна пиша за тези уж „немски“ масла в България.
Забележете:
На германския пазар НЯМА германско масло с такава опаковка.
НЯМА.
Няма нито в такава „с доячка в левия ъгъл“, нито в такава „с двете крави“.
От кой орган са одобрени двете опаковки и защо са на немски език надписите по тях, щом опаковката е произведена в България, няма представа?!
Второ: „Deutsche Markenbutter“ е стандарт за качество, а не марка на масло. В Германия НЯМА масло, което да се предлага с името на стандарта „Deutsche Markenbutter“, поставено като марка на маслото. Т.е. германските масла се предлагат с името на мандрата или на магазинната верига, в която се произвежда/предлага то ПЛЮС надписа „Deutsche Markenbutter“, обозначаващо, че маслото е с качества от този стандарт.
Нашите ОПАКОВЧИЦИ обаче лепнали името на стандорта като марка на масло. Хитреци.
Трето: В Германия най-скъпото масло от този стандарт е с марката Weihenstephan и струва 2.65 евро. Това е НАЙ-доброто масло от стандарта.
И как внесено на едро НЕпакетирано немско масло, НЕ от най-добрата мандра/производител в Германия (Fude + Serrahn Milchprodukte GmbH & Co. KG.), се предлага в България на цена от 4.10 – 5 евро за пакетче от 250 гр?!
МОШЕНИЦИ мръсни!“
ПП: Аз купувам едно ирландско масло от Лидл. Не е лошо. Дано не се окаже фалшиво и то.
Галина Русинова, фейсбук
Bnews.bg