Звездата от „Трейтърс“ и „Игри на волята“ Мирела Илиева: В последния момент реших да кандидатствам в НАТФИЗ, но се представих добре на изпитите и ме приеха за студентка

 

Мирела Илиева нашумя през 2022-ра с участието си в четвъртия сезон на „Игри на волята”, и оттогава кариерата й е в постоянен възход. Красивата танцьорка игра в сериали на НВО и Нова телевизия, изпълни възлова роля във филма „Денят, в който тя ще се роди”, а тази есен я гледахме и в още едно риалити – „Трейтърс”. В шоуто на Би Ти Ви се изявяваше като „праведна”, преди да бъде „убита” от „предателите” в 10-ия епизод.

– Мирела, как ви се отрази участието ви в „Трейтърс: Игра на предатели“?

– Покрай участието ми в предаването за пореден път се убедих, че когато ти мислиш доброто на някого, това не означава, че и той ти мисли доброто. Каквото и да правиш, някои все ще намерят за какво да те набедят или ще извъртят истината в своя полза. Останах неразбрана в „Трейтърс“, но това е защото повечето хора ме подценяваха по една или друга причина и не зачитаха мнението ми. Важното е винаги да знам аз коя съм и да оставам вярна на себе си.

– Ако бяхте „предател“ в „Трейтърс“, щяхте ли да се справите по-добре?

– Ако бях „предател, определено щеше да ми с по-лесно, тъй като щях да играя, да правя това, което се очаква от ролята ми. Бидейки „праведна, бях себе си. Затова и бях толкова емоционална в предаването.

– Ева Веселинова, Глория Петкова, Георги Коджабашев и Даниел Петканов бяха ли вашите фаворити за победители?

– Честно казано, Даниел Бачорски – „праведен“ или „предател, ми беше фаворит. Коджабашев – също, тъй като е много добър човек. Разбира се и тези, които изредихте, – останалите трима победители в „Трейътърс“.

– На вас какво не ви достигна, за да бъдете сред победителите?

– Не ми достигна волята да се абстрахирам от факта, че „Трейътърс“ е просто една игра. В играта трябва да бъдеш егоист, а не да мислиш за другите.

– Да предположим, че бяхте една от победителите. В какво щяхте да инвестирате паричната награда?

– Нямаше да повярвам, ако бих победителка. Още от самото начало на играта знаех, че ще съм на прицел, особено от жените, а точно така и стана. Така че изобщо не съм мислила какво бих правила с парите, ако ги спечеля.

– Изненадахте ли се, когато Бачорски пожертва себе си и се „самоуби” на последната Кръгла маса, с което осигури финал само за „праведните“?

– Изобщо не съм изненадана от Бачорски. Той е изключително добър стратег и интелигентен човек. Направи възможно най-добрата игра като „предател“. Перфектен момент беше да остане „праведен“ точно на крачка от финала. Така накара публиката и участниците да се влюбят още повече в него. Той отдавна спечели тази игра и въпреки че не взе голямата награда, е победител.

– В „Трейтърс” или в „Игри на волята 4” ви беше по-трудно?

– В „Трейтърс“ ми беше по-трудно. Лесно ми е да се доказвам физически, това е зоната ми на комфорт. Предпочитам да се бия. и да оцелявам, отколкото да ми се налага да лъжа. Но пък израствам, когато психиката ми е на изпитание.

– В реалния живот предавана ли сте?

– Разбира се, че съм предавана. Даже немалко пъти. Когато ни се случват такива неща, е важно да се учим от тях и да оценяваме истински хората.

– Как реагирате, когато сте разочарована от ваш близък? А извинявате ли се, когато вие сте допуснали грешка спрямо някого?

– Тежко преживявам разочарованията, особено ако са ми причинени от близки хора. Самата аз винаги се старая да бъда искрена и грижовна, гледам да съм добър приятел, да не обидя някого, да не го пренебрегна и т.н. Грешката ми е, че очаквам същото отношение от останалите. Не трябва да имаме очаквания, за да си спестяваме разочарованията. Ако аз съм виновна за нещо, се извинявам.

– Какви са актуалните ви ангажименти?

– Към настоящия момент съм студентка в НАТФИЗ и се подготвям за изпитите: от предстоящата сесия. Занимавам се и с други неща. Снимах например клипа на новата ми песен този месец, така че очаквайте скоро нещо много вълнуващо.

– Дълго ли се подготвяхте за НАТФИЗ?

– Не ми е било необходимо кой знае колко време, за да стана студентка в НАТФИЗ. Реших да кандидатствам в последния момент. Впуснах се, без да знам какво ще ми се случи, но ме приеха. Добре се представих на изпита.

– Снимали сте в сериалите „Белият лотос” и „Майките” и във филма „Денят, В който тя ще се роди”. Как се чувствахте при дебюта си в седмото изкуство? Днес по-уверена ли сте като актриса?

– „Белият лотос“ беше първият ми опит като актриса с реплики. В интерес на истината, изобщо не се притеснявах, по-скоро бях на седмото небе от радост и вълнение. Тогава осъзнах, че актьорството е моето нещо. Великолепно се чувствах и в сериала „Майките”, който бе излъчен по Нова телевизия. Изпитвах благодарност, че имам възможността да играя редом до големи актьори. Първият ми снимачен ден за „Денят, в  който тя ще се роди“ пък съвпадна с годишнината ни с Юли (Юлиан Костов, гаджето й- б.а.) и отново бях много щастлива.

– Танците са първата ви специалност. Лесно ли ги съвместявате с актьорството? Как намирате време за всичко?

– Трудно съвместявам образованието си в НАТФИЗ и танците, защото към този момент ми се налага да съм в академията и да репетирам от 9 до 22 ч. всеки ден, при това почти без почивка. Отделно и работя, ходя на снимки, когато имам мъничко свободно време. Понякога е доста сложно да си подредя графика.

– Откога танцувате? Коя е най-сериозната ви травма през годините?

– Танцувам от 5-годишна. Имам травма на кръста от 19-годишна. С З бълджинг диска съм на прешлена (състояние преди дискова херния – 6.а.), а и съм късала връзки на глезена. Бях с гипс и шина в продължение на 5-6 месеца.

– Ако трябва да избирате между танците и актьорството…

– О, абсурд, не мога да направя такъв избор. По-скоро в различни етапи приоритизирам едното, а после другото. В момента съм се фокусирала върху актьорството. Танците страшно ми липсват и се ядосвам, че нямам време.

– Какво ви дава мъжът до вас – актьорът Юлиан Костов?

– Юли е моята опора и най-голямо вдъхновение. Той ми вдъхва кураж да преследвам мечтите си. И ми дава любов най-вече, а понякога на човек дори само това му е достатъчно, за да постига всичко в живота.

– С какво сте променена, след като Юлиан влезе в живота ви?

– Той ме научи да почивам, а аз него – да прави по-екстремни неща. Подарявала съм му скок с парашут, качвала съм го на скоростно влакче. Предстоят ни още много хубави неща заедно. Може и да направим дуетна песен в бъдеще.

– На 20 ноември имахте рожден ден. Празнувахте ли? Кои свои мечти успяхте да осъществите до 25-ата си годишнина?

– Да, празнувах, защото приятелите ми ме изненадаха още на летището, като се прибирах от Канада. Нямах планове за купон, но бях сюрпризирана. До 25-ата ми годишнина успях да сбъдна много мои мечти. Снимах се в сериали на НВО и Нова телевизия, танцувам и преподавам танци, пътувам из Европа, написах няколко песни, а скоро ще издам и нова с много як клип, участвах в 2 риалити предавания, бях в Америка на премиера на „Белият лотос“, посетих Тайланд няколко пъти, влязох в НАТФИЗ… Сега е ред на по-големите и по-смели мечти. Аз съм последователна – като искам нещо силно, просто го правя.

– Изглеждате прекрасно. Какви грижи полагате за външния си вид?

– При мен има много недоспиване, стрес и правене на това, което обичам. За да съм във форма, приемам добавки всяка сутрин и се старая да се храня здравословно и редовно. Уви, за спорт все по-рядко намирам време.

Източник: Уикенд