“Фараонът” взе парите, каза: Чакай малко и затвори Историческата пирамида!

Историята с Историческия парк на Ивелин Михайлов завърши като в песента – хит от зората на Прехода “Пирамиди – фараони и балъци за милиони”: Човекът взе парите, каза: Чакай малко!
И после: хвана самолета, чакай да се върне.
Така стана и сега и Ивелин Михайлов заяви, че затваря кепенците на своята Историческа пирамида край Варна.
Прокуратурата и ДАНС разследват Фараона – цар от Величие за присвояването на 50 милиона лева чрез измама от лековерни инвеститори, които са продали имоти и жилища, понякога единствени, само и само да инвестират в Историческия парк.

В момента Михайлов е разследван и от несъществуващата Антикорупционна комисия.

Лидерът на партия „Величие“ и създател на „Исторически парк“ Ивелин Михайлов опроверга информацията, че атракционът в село Неофит Рилски затваря и то само ден, след като обяви, че пуска кепенците.
Михайлов обвини българите, че са виновни за това, че паркът – пирамида фалира

“Преди години вярвах, че българите имат нужда от нещо, което да ги сплотява и да им дава повод да се гордеят с рода си. Сега знам, че много малка част имат действителна нужда от това. Няма да полагам усилия в посока, която не е желана.
Това е снимка от началото, но тя показва и края. Изцяло нося отговорността, че съм повел хора в посока мечта, а не реалност!”

По думите му от днес решението е комплексът да „направи завой“ и да се превърне в „место за международни тоймбилдинги“.

Информацията за затварянето тръгна по-рано през деня след публикациии на самия Михайлов в социлните мрежи, от които се разбра, че комплексът затваря. В тях той обвини „българите“, че не посещават парка и прокуратурата, че работи под политически натиск.

„Преди години вярвах, че българите имат нужда от нещо, което да ги сплотява и да им дава повод да се гордеят с рода си. Сега знам, че много малка част имат действителна нужда от това. Няма да полагам усилия в посока, която не е желана“, написа Михайлов във „Фейсбук“.

По думите му усилията му не са срещнали очаквания отзвук, затова поема „лична отговорност за случилото се“.

„Правим завой. „Исторически парк“ ще го превърнем повече в обект, който да изкарва пари, отколкото да бъде балансиран и да служи на обществото. Това, което ще направим и бяхме решили да направим като план Б, е едно международно място за тиймбилдинг събития. Няма да е обект за култура, какъвто е в момента“, каза по-късно Михайлов пред БНР.

“Култура, икономика и бъдеще срещу упадък, деградация и егоизъм. Фактите в съвременна България показват пътя, по-който са поели българите. Говори се за ценности, бъдеще и постижения, но се консумира, чалга, наркотици и кебапче. Дълги години вярвах, че има хора, които имат нужда от друго, но за съжаление сме прекалено малко. Това са думите на един съмишленик и за съжаление те показват действителността. До тук с красотата, мащаба, бъдещето и народа!
“По морето се събират по 10 000 човека на едно Хаус парти по 80лв беше най-евтиния вход и се пукаше по шевовете а ние тука не можем 5000 човека да съберем за по-10€”, това написа днес Михайлов във фейсбука си.

Михайлов на няколко пъти казва, че атракционът е „към своя край“. В края на миналата година седем души бяха задържани и оставени в ареста по обвинения за участие в организирана престъпна група, пране на пари и имотни измами. Към момента Ивелин Михайлов не е привлечен като обвиняем по делото. По данни на прокуратурата чрез схемата около парка за период от около 10 г. са преминали над 50 млн. лв., а пострадалите са много.

Bnews.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *