Страни от Г-7 правят ядрен съюз срещу Русия

46

В еликобритания, Франция, САЩ, Канада и Япония са създали съюз за разработване на общи вериги на доставка на ядрено гориво, съобщи ДПА.

Изявлението беше направено на срещата на Г-7 в японския град Сапоро. Целта му е да изтласка Русия от световния пазар на ядрена енергия, съобщи британският отдел по енергийна сигурност и постигане на въглеродна неутралност.

Получавай безплатно най-горещите новини от Vesti.bg

-->

Източник: vesti.bg