
Изборният ден в Несебър започна нормално във всички секции на територията на общината.
21 хиляди избиратели ще упражнят правото си на глас днес. 37 са секционните избирателни комисии в общината, като 1 от тях е подвижна, а в 32 ще се гласува както с бюлетини, така и с машини.
На балотажа в Несебър един срещу друг излизат досегашният кмет Николай Димитров и опонентът му Иван Дашев.
На първия тур Димитров, който се явява като независим кандидат, спечели 43,51% от гласовете на жителите.
Иван Дашев от „Български съюз за директна демокрация“ спечели 21,29%.
Текст: Елеана Цанова
Източник: bntnews.bg