ЕС предупреди и Зукърбърг за дезинформацията в Meta

0

С лед Илон Мъск и Марк Зукърбърг получи предупредително писмо от еврокомисар Тиери Бретон. Поводът е същият – Зукърбърг и компанията му Meta да бъдат по-внимателни и упорити в борбата срещу дезинформацията в социалните им мрежи, съобщава CNBC.

Повод за предупреждението е резкият скок на дезинформация и фалшиви новини в дните след началото на войната между Израел и „Хамас“. Бретон „спешно приканва“ Зукърбърг да се увери, че системите на Meta са достатъчно ефикасни. Той казва, че очаква отговор от основателя на Meta в рамките на 24 часа.

„След терористичните атаки на „Хамас“ срещу Израел в събота, бързо направихме специален оперативен център с експерти, които внимателно да наблюдават и отговарят на бързо развиващата се ситуация. Екипите ни работят денонощно, за да защитат нашите платформи и предприемат мерки срещу съдържание, което нарушава правилата. Те се координират и с независими проверители на факти от региона, за да намалят разпространяването на дезинформация. Ще продължим да работим с развитието на конфликта“, коментира говорител на Meta пред CNBC.

ЕС предупреди Мъск заради дезинформацията в Х

Четирите най-големи заплахи за Mac компютрите

Meta и основните ѝ социални мрежи попадат в рамките на най-строгите изисквания от новия Закон за дигиталните услуги, който влезе в сила в ЕС през август т.г. Той предвижда допълнителни стандарти и правила, които трябва да се изпълняват от големите платформи. В писмото си Бретон иска от Зукърбърг да сподели и какви мерки подготвя компанията му за различните избори, които предстоят в множество европейски държави, както и какво планира да направи в битката срещу дийпфейк клиповете.

Apple потвърди, че iPhone 15 Pro прегрява заради бъг

Apple поправи три нови „дупки“ за атака на iPhone

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Източник: vesti.bg