Втори блок на ТЕЦ „Бобов дол“ вече работи

ТЕЦ „Бобов дол“ пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата – макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството. Очевидно направените предписания са изпълнени.

До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.  

Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария, припомня БНР.

Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата. 

Уеб Дизайн и изработка на сайт от BULTAG

Intrigi.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *