Днес поискахме оставката на наглия шеф на АПИ. Тя трябваше да бъде дадена много, много по-рано. Реакцията на АПИ изглежда абсолютно неадекватна. Информацията, която пусна АПИ в обществото е лъжлива и българското общество трябва да разбере каква е истината с този път убиец, това заяви в „Още от деня“ Венко Сабрутев от ПП-ДБ.
„Истината е че има готов проект за цялостен ремонт на пътя убиец. Последната една година, от април месец реално АПИ бездейства. АПИ не предприема необходимото, за да бъде направен цялостен ремонт на пътя, ами какво правят? Правят кръпки. Защо кръпки? Защото там е кражбата“.
Защото кръпките излизат дори 20 пъти по-скъпи от основния ремонт, добави Сабрутев.
Управляващото мнозинство е махнал проекта за цялостен ремонт на този път-убиец, заяви депутатът от ПП-ДБ.
„Корупцията е причината пътят убиец да бъде такъв, какъвто е“.
Кръпките убиват и това се доказа, допълни Сабрутев.
„Когато се правят спешни, извънредни ремонти. А как АПИ прави кръпки? Минава една баничарка, отваря вратите, от една кофа се изсипват две шепи асфалт без нищо. Дори колите трябва да го отъпкват. Това е абсурдно. И това го плащаме на цени 10, 20 пъти по-скъпо от това да се направи цялостен ремонт“.
Той подкани да бъдат поканени представители на управляващото мнозинство, за да отговорят защо този път не е заложен в бюджета.
Има огромна разлика да си член на Управителния съвет на АПИ и да си изпълнителният директор на Агенцията. Разликата, обясни той, е че управителят управлява, а останалите членове имат право на предложения.
„Най-важното е кой е министърът на МРРБ. Защото администрацията работи толкова ефективно, колкото аминистрацията на съответното министерство работи. А ние виждаме текущия министър. Той реално пази шефа на АПИ, който зверски нагло, по най-нагъл начин, каза, че пътят бил ок“.
И министърът на МРРБ трябва да си подаде оставката, заяви Сабрутев.
Вижте целия разговор във видеото
Източник: bntnews.bg