
Кандидатът на ПП-ДБ и „Спаси София“ Васил Терзиев срещу Ваня Григорова, подкрепена от БСП и „Левицата“ – това е най-вероятният балотаж в София. Пред медиите Терзиев заяви, че продължава битката да бъде кмет на всички софиянци, а Григорова подчерта, че ще търси подкрепа на втория тур от всички.
Васил Терзиев благодари на всички, гласували за една по-различна София:
„Тази, за която мечтаем, която може да бъде управлявана от хора, които я обичат, за да може да стане чист, европейски, уреден, зелен град, където няма хора втора ръка, където няма квартали втора ръка.“
Терзиев определи кампанията си като позитивна, но не коментира с кого предпочита да се яви на балотаж – Ваня Григорова или Антон Хекимян.
Водачът на общинската листа Борис Бонев заяви, че независимо с кого ще бъде балотажът, Васил Терзиев ще е новият столичен кмет, а от днес София вече няма да е същата:
„София от днес отваря нова страница в своята история и съм напълно сигурен, че тя ще бъде много по-успешна, по-отворена към бъдещето. Направихме страхотен резултат.“
И кандидатът за кмет на „БСП за България“ и „Левицата“ Ваня Григорова благодари на хората, повярвали в нея:
„Направихме първата стъпка, която е най-важна: поставихме в центъра на кампанията проблемите на работещите хора, проблемите на малкия човек. Те вече са незаобиколим фактор. Накарахме хората да повярват, че една друга София е различна.“
Тя отговори и на въпрос от кого ще търси подкрепа на втория тур:
„Търсим подкрепа от всички партии, коалиции и неправителствени организации, и хора, които припознават нашите каузи.“
Кандидатът на ГЕРБ-СДС Антон Хекимян, който е другият възможен опонент на Васил Терзиев за балотажа в София в неделя, не направи изявление пред медиите във вечерта след вота.
Репортаж на Ирина Цонева и Вера Александрова
Източник: bntnews.bg