
„Излизам“: Тъкър Карлсън казва, че е приключил с Републиканската партия, Axios предава новината.
Тъкър Карлсън заяви, че няма да подкрепи Републиканската партия на изборите, защото тя поставя интересите на чужди държави над интересите на собствените си граждани:
„Няма да подкрепя Републиканската партия. Няма шанс да подкрепя Републиканската партия. Няма да подкрепя Демократическата партия. Не знам какво ще правя. Но в този момент, как можете да подкрепяте, как аз или който и да е американски избирател може да подкрепи политическа партия, която не е лоялна към Съединените щати, която поставя интересите на чужда държава над интересите на собствените си граждани? Невъзможно е да се гласува за такива хора и аз няма да го направя. И мисля, че съм гласувал за републиканци през целия си живот. Работил съм за Fox News, CNN, MSNBC, последователен защитник съм на Републиканската партия от 35 години. Искам да кажа, много последователен защитник. Но е невъзможно да се защити, защото е неморално и е точно обратното на това, което една политическа партия трябва да прави в демокрация, а именно да представлява собствените си избиратели, собствените си граждани, собствената си нация. Но те…“ Недей. Така че, не, излизам. И ако аз излизам, мисля, че много други хора също излизат.“
Консервативният експерт Тъкър Карлсън заяви, че е „излизал“ от Републиканската партия, като твърди, че Републиканската партия вече не отразява неговите възгледи.
Внимателно в картинката: Общественото разделение подчертава нарастващите фрактури в широката коалиция MAGA, изградена от президента Тръмп, тъй като войната му с Иран и управлението на икономиката продължават да разделят републиканците.
„Излизам“, каза Карлсън в епизод на подкаста „Can’t Be Censored“, който се излъчи в четвъртък, но набра скорост онлайн в понеделник.
„И ако аз изляза, тогава мисля, че много други хора са излезли.“
„Не бих подкрепил Републиканската партия. Няма шанс да подкрепя Републиканската партия“, каза Карлсън, добавяйки, че Републиканската партия е „предала“ избирателите, като е дала приоритет на националната сигурност на Израел пред тази на Америка.
„Как бих могъл аз или който и да е американски избирател да подкрепи политическа партия, която не е лоялна към Съединените щати? Това поставя интересите на чужда държава над тези на собствените ѝ граждани. Не е възможно да се гласува за такива хора и аз няма да го направя.“
Увеличете изображението: Карлсън казва, че е бил яростен защитник на Републиканската партия от 35 години, но вече не може да го прави.
Той казва, че също така няма да подкрепя демократите и не е сигурен как ще гласува оттук нататък.
Карлсън е сред група консерватори, които вярват, че САЩ са влезли във войната в Иран по настояване на израелския премиер Бенямин Нетаняху, изявление, което Рубио частично подкрепи малко след началото на атаките.
Някои критици на Карлсън твърдят, че възгледите му са антисемитски.
Bnews.bg