Служители от сектор "Земеделие и горско стопанство" излязоха на протест пред парламента

Служители от сектор „Земеделие и горско стопанство“ в държавната администрация излязоха на протест пред Народното събрание с искане за достойно заплащане. Организатор на протеста е земеделската федерация на КТ
„Подкрепа“.

Средната брутна заплата в БАБХ, ИАГ, Агенцията по рибарство и аквакултури, регионалните инспекции по околна среда и водите варира от 1500 до 1800 лева.

От КТ „Подкрепа“ искат в Бюджет 2026 да бъдат осигурени допълнителни над 65 милиона евро за увеличение на заплатите в тези и други държавни институции от сектор „Земеделие и горско стопанство“. Исканията на протестиращите бяха изпратени и на депутатите.

Източник: bntnews.bg