Серен диоксид над допустимата норма е регистриран в Димитровград днес

Серен диоксид над нормата е регистриран във въздуха на Димитровград днес.

Над 8000 декара с царевица са унищожени от сушата в Добричко

В 11 часа автоматичната станция в града е отчела 360 микрограма на кубичен метър при допустими 350.

Местната ТЕЦ „Марица 3“ не работи от 4 октомври, когато бе спряна заради технически проблем. Причина за днешното замърсяване е пренос на въздушни маси от енергийния комплекс „Марица Изток“ край Гълъбово, съобщиха от регионалната екоинспекция.

От началото на годината това е шестото превишение на нормата. Допустимите за година са 24.

Автор: Цанка Семерджиева

Източник: bntnews.bg