Самопризнания след нападението над момичета в София

4

З адържаните за нападението и обира над две момичета край хотел в София са направили самопризнания за извършеното деяние. Това научи NOVA от свои източници.

Заподозрените са показали на разследващите и къде са изхвърлили раницата на ограбените, след като са взели пари и вещи от нея.

Софийската районна прокуратура е повдигнала обвинения за грабеж на двамата задържани.

Екшън в столицата: Застреляха младеж, след като маскирани нахлуха в бизнес център

След 2 часа тази нощ трима младежи нападнали две момичета край хотел в столичния квартал „Лозенец“. Те ударили едно от тях и им отнели раница с лични вещи и пари. Три часа по-късно трима маскирани са видени да прескачат ограда на бизнес център на булевард „Черни връх“. Тогава охранител подал сигнал и полицията започнала преследване на заподозрените.

Тримата се опитали да се качат в автобус на градския транспорт. Един от тях – 15-годишен е задържан на място. Другите двама скочили. При преследването полицаите произвели предупредителни изстрели, но бегълците не спрели, посочват от МВР. При произведен още един изстрел е ранен един от заподозрените – 18-годишен младеж. Той е откаран в болница, където починал.

Третият заподозрян е задържан по-късно в дома си в квартал „Ботунец“.  Хората там не пожелаха да говорят за тях. Починалият живеел с брат си. 

Следобед хора от квартала излязоха на протест в защита на починалото момче. А роднина на един от задържаните пуснаха запис, пратен от него.

На записа той разказва: „Вуйчо, полицията мина. Светльо нямаше лична карта. Бяхме с още едно момче – Гошо. Почнахме да бягаме. Полицията почна да стреля по нас.. нагоре стреляха 3-4 пъти. Ние избягахме. Гошо го хванаха. Застреляха Светльо в рамото и  крака. Той падна на земята. Аз избягах с рейса. Сега не знам какво да правя”.

Утре се очаква СДВР и Софийската градска прокуратура да дадат повече подробности за стрелбата.

Източник: vesti.bg