Арабската лига настоява за вдигане на блокадата на Газа

24

А рабската лига настоява за вдигане на блокадата на ивицата Газа и за предприемането на действия за решаване на палестинския въпрос чрез създаване на две държави, се казва в заключителното изявление на извънредната сесия на Съвета на Арабската лига, предадоха световните агенции.

Заседанието се проведе днес в Кайро на равнище външни министри по искане на палестинците.

Единствената електроцентрала в Газа спря работа

„Потвърждаваме да оказваме политическа и икономическа подкрепа на Палестинската автономия. Призоваваме за вдигане на блокадата на ивицата Газа и работим за решението за създаването на две държави“, заявяват участниците в днешното заседание на Арабската лига. 

Освен това външните министри настояват за предоставяне на хуманитарна помощ на палестинския анклав и подчертават необходимостта от подновяване на мирния процес и започване на сериозни преговори между палестинците и Израел.

Хуманитарна криза в Газа: Претоварени болници, недостиг на лекарства и електричество

Арабската лига изразява твърдата си позиция, че огънят трябва да спре незабавно и международната общност да се намеси, за да се предотврати ескалацията и конфликтът да бъде решен по мирен път.

Източник: vesti.bg