Фасове, люспи от семки, бутилки от бира, пластмасови чаши, омазани с храни седалки и нарочно раздрани тапицерии. Това е ежедневна гледка във влаковете на БДЖ. Най-фрапиращи обаче са шишетата, умишлено напълнени с урина и оставени в купетата.

Железниците разпространиха нелицеприятни кадри, от които ясно се вижда в какво състояние са вагоните и купетата на влаковете. От БДЖ призовават пътниците за отговорност и спазване на елементарна хигиена. Редица подобни гледки са регистрирани в обществения транспорт за кратък период от време.
От дружеството напомнят, че пътниците са задължени да пазят обществения ресурс, тъй като щетите струват скъпо и забавят подобряването на услугата.

„Нанесените щети, причинени от недобросъвестни действия, водят до значителни разходи за възстановяване, които иначе биха могли да бъдат вложени в модернизация и подобряване на услугата“, гласи съобщение на БДЖ.
В социалните мрежи разпространените снимки отключиха вълна от коментари. Редица граждани съобщават, че кондукторите масово са подлагани на насилие, обиди и подигравки от малцинствените групи, които ползват транспорта. Служителите, които проверяват билетите, дори не смеят да поискат от тях заплатен билет. По думите им, масово се проверяват единствено останалите пътници, които „се държат нормално и възпитано“.
„Трябва да се върне полиция или охрана в БДЖ. Никой не смее да направи забележка на ромите и нещата вече излизат извън контрол. С призоваване няма да стане, тъй като нарушителите едва ли могат да прочетат апелите ви“, коментират във Фейсбук страницата на железницата превозващите се с БДЖ.
Intrigi.bg

