Танкерът „Кайрос“ вече седмица е на котва край брега на Ахтопол. От Изпълнителната агенция „Морска администрация“ заявиха готовност да започнат операцията по изтеглянето на плавателния съд.
Първо с агрегат ще бъде подадено електричество към кораба за вдигане на котвата. След това, три влекача ще изтеглят 280-метровия танкер до безопасно място в Бургаския залив, където няма да създава опасност за корабоплаването в района.
На борда на „Кайрос“ към момента има трима моряци.
Останалите седем членове на екипажа бяха евакуирани при две спасителни операции в предходните дни.
Разходите по изтеглянето на танкера ще бъдат потърсени допълнително от корабособственика.
Източник: bntnews.bg