Галерията от светлини под открито небе "Лунар" "затваря"

Тази вечер в столицата се провежда фестивалът на светлините „Лунар“. В рамките на четири вечери, от 8 май досега, на лунна светлина едни от най-красивите сгради и площади в София се преобразяват в огромна и бляскава галерия под открито небе.

Събитието се организира в партньорство с един от най-известните светлинни фестивали в света „Festival of Lights International“.

Шоуто е подкрепено от Бюрото на Европейския парламент у нас, представителството на Европейската комисия в България, Министерство на туризма и Столичната община.

снимки: БТА

В рамките на четири вечери столичани и гости на София бяха провокирани и изненадани от вълнуващи 3D мапинг проекции и светлинни инсталации.

Източник: bntnews.bg