Шествия за равноправие се проведоха в София и Пловдив

На 8 март отбелязваме Международния ден на жената – денят, в който не цветята и подаръците са на фокус, а темата за равноправието.

Шествия по този повод се проведоха в София и Пловдив. Участниците отправиха призиви за справедливо сътрудничество между половете във всички сфери на живота.

Напомниха и за предизвикателствата, с които трябва да се справят всички жени в ежедневието – не само като майки, но и като професионалисти.

Според организаторите на шествието в Пловдив, в 90 процента от случаите на домашно насилие в района жертвите са жени.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Източник: bntnews.bg