Тимът на Испания, който е под №8 в ранглистата, се наложи над действащия олимпийски шампион Белгия с 3:2 на четвъртфиналите по хокей на трева на Игрите в Париж. Победното попадение за испанците отбеляза капитанът им Марк Мирайес.
По-рано през деня тимът на Индия победи Великобритания с 4:2 след изпълнения на дузпи при 1:1.
Испания ще играе с победителя от двубоя между Нидерландия и Австралия, а Индия чака по-добри от срещата между Германия и Аржентина.
Отборът на Испания не бе достигал до четвъртфинал от Пекин през 2008 г., докато Белгия е олимпийски шампион от Токио и сребърен медалист от Игрите в Рио де Жанейро през 2016 г.
Хосе Мария Бастера откри резултата за Испания, но минута по-късно Артур де Слувер изравни за Белгия. Нападателят Марк Рейне отново даде аванс на испанците, а Александър Хендрикс отново изравни, преди драматичния край и успеха на иберийците.
Тимът на Индия, който спечели бронзовите медали в Токио, удържа равенството срещу британците, въпреки че игра през по-голяма част от мача с 10 души заради червен картон на защитника Амит Рохидас. Азиатците бяха по-точни при дузпите.
Последвайте нашия канал „Спорт по БНТ“ във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:
Източник: bntnews.bg