Стефани Стоева и Габриела Стоева записаха втора победа и се класираха за четвъртфиналите на турнира по бадминтон на Олимпийските игри в Париж.
В третия си и последен мач от група В трикратните европейски шампионки на двойки жени победиха американките Ани Сюй и Кери Сюй с 21:18, 21:12 за 38 минути.
Българките доминираха през целия двубой. Те поведоха с 10:5 и с 19:15 по пътя си към успеха в първия гейм.
Във втората част националките отново взеха ранен аванс от 10:5 и без проблеми затвориха мача.
Така сестрите изпълниха основната си цел да преминат груповата фаза при третото си участие на олимпийски игри и направиха подарък на своята треньорка Петя Неделчева-Хранова, която днес празнува рожден ден.
Съперничките на Стефани Стоева и Габриела Стоева на четвъртфиналите ще станат ясни по-късно днес, както и крайното класиране в групата след изиграването на двубоя двубой между Лю Шън Шу и Тан Нин от Китай и Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн от Хонконг.
До тук в турнира в Париж българките победиха състезателките от Хонконг с 21:11, 21:23, 21:15 за 75 минути и загубиха от третите в света китайки с 21:19, 10:21, 16:21 за 77 минути.
Последвайте нашия канал „Спорт по БНТ“ във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:
Източник: bntnews.bg