Пияният, дрогиран и без книжка шофьор, предизвикал тежка катастрофа в София, застава пред съда

Обвиняемият за тежката катастрофа на столичния бул. „Тодор Александров“ застава пред съда. Прокуратурата ще поиска постоянното му задържане. Срещу шофьора, предизвикал тежката катастрофа, са повдигнати 3 обвинения.

Освен, че е карал с над 2 промила алкохол в кръвта и два вида наркотици, 24-годишният мъж не се е подчинил и на полицейското разпореждане да спре. Освен това той е неправоспособен, карал е с превишена скорост, а в колата му също са открити наркотици.

Полевият тест е реагирал на два вида наркотици. Ако това се докаже, ще му бъде повдигнато и четвърто обвинение за притежание. 24-годишният шофьор е задържан за 72 часа, предстои да му бъде гледана мярката му за неотклонение. Стана ясно, че след преследването с полицията автомобилът е изхвърчал и се е ударил в мантинелата и в друг автомобил. При инцидента леко пострадаха трима души.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Източник: bntnews.bg