Красимир Вълчев: Арестът на директорката на 37-мо училище хвърля петно върху образователната система

Арестуването на директорката на 37-мо училище в Люлин Цветомира Георгиева за получаване на подкуп, хвърля петно върху образователната система, каза министърът но образованието и науката Красимир Вълчев. Арестът беше по линия на европейската прокуратура, защото е свързан с участието в проекта по Плана за възстановяване и устойчивост за изграждане на модерна STEM-среда. Този проект се администрира от Изпълнителната агенция „Програма образование“.

Красимир Вълчев, министър на образованието и науката: „Говорих с ръководството на Изпълнителната агенция, те поеха ангажимент да утроят контрола, извънредните, извадкови проверки, които правят да бъдат три пъти повече като процент отколкото досега, съжалявам, че това се случва, съжалявам за останалите училища и директори, защото имаме хиляди добри примери в системата, които могат да бъдат засенчени заради това“.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

Източник: bntnews.bg