Испания отново победи Украйна и ще спори с Англия за титлата на Евро 2023 по футбол за младежи до 21 г.

Отборът на Испания се класира за финала на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години, което се провежда в Румъния и Грузия. В двубой от полуфиналите на турнира иберийците обърнаха Украйна от 0:1 до 5:1.

Украйна откри резултата на стадион „Стяуа“ в Букурещ в 13-ата минута, когато Михайло Мудрик проби по десния флаг, финтира Виктор Гомес и почти от аутлинията отправи остро центриране по земя към точката за дузпа в наказателното поле на испанците, топката се отби в крака на Айтор Паредес и стигна до Артьом Бондаренко, който с мощен изстрел по земя даде преднина за своята родина.

„Ла Фурия Роха“ възстанови равенството четири минути по-късно. Виктор Гомес пусна дълго извеждащо подаване към капитана Абел Руис, който надбяга противников бранител, елиминира вратаря Анатолий Трубин и с изстрел прати топката между краката на защитника Максим Таловиеров право в мрежата за 1:1.

Испания направи пълен обрат в 24-ата минута чрез Ойхан Сансет, който с далечен изстрел по земя не остави шансове на страцжа Трубин.

В 54-ата минута Антонио Бланко отне топката пред наказателното поле на Украйна и с рязък, плътен изстрел прати топката в мрежата.

Селекцията на Санти Дени реализира четвърто попадение в 68-ата минута чрез Аймар Орос след изстрел от далечна дистанцията, а крайният резултат оформи Серхио Гомес почти по идентичен начин.

Така в събота, 8 юли, от 19 часа Испания ще спори с Англия за европейската титла по футбол за младежи до 21 години. Двубоят ще бъде излъчен пряко в ефира на БНТ 3!