Върховният административен съд (ВАС) отмени решението за прекратяване на процедурата за избор на генерален директор на Българската национална телевизия, с което реално взима главата на актуалния шеф, надскочил мандата си – Емил Кошлуков, предаде БНР.
Върховните магистрати отмениха решението на Административния съд – София-област и върнаха делото за ново разглеждане.
Реклама
Съветът за електронни медии (СЕМ) сезира ВАС. Според ВАС Административният съд не е изложил мотиви, не е посочил правно основание за спиране на производството, нито пък е посочил страните и предмета му.
Процедурата по избор на нов шеф на БНТ бе спряна в края на септември. Съдът я прекрати след жалба на Сашо Йовков, един от кандидатите за поста, за когото се подозира, че е скрита лимонка на самия Кошлуков.
Определението на ВАС е окончателно и не подлежи на обжалване.
Източник: Narod.bg