Борусия Дортмунд спечели домакинството си на ПСВ за място на 1/4-финалите в ШЛ

Борусия Дортмунд победи ПСВ с 2:0 в мач-реванш от осминафиналите на Шампионска лига. Първият двубой между двата тима завърши при равенство 1:1 и по-този начин „жълто-черните“ заслужиха мястото си на четвъртфиналите с общ резултат 3:1.

Резултатът бе открит след само 2 минути и 53 секунди игра на стадион „Сигал Идуна Прк“ в Дортмунд. Джейдън Санчо отбеляза първия си гол след завръщането си в немския отбор от Манчестър Юнайтед с плътен шут по земя извън наказателното поле.

До почивката домакините можеха да удвоят преднината си, но Валтер Бенитес спаси изстрели на Юлиан Бранд и Дониел Мален.

След паузата гостите също се активизираха в преден план. Ървинг Лосано бе близо до изравнително попадение, но ударът му се отби от лявата греда. Грегор Кобел пък успя да удържи натиска на нидерландския тим. Стражът отрази удари на Джордан Тезе и Йоан Бакайоко.

В 77-ата минута възпитаниците на Един Терзич решиха, че са подпечатали успеха си с втори гол, но попадение на Никлас Фюлкруг бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

Вторият гол за победителите дойде в последната 95-а минута на срещата. Марко Ройс остана очи в очи с противниковия вратар и хладнокръвно сложи точка на спора.

„Жълто-черните“ се завръщат сред най-добрите осем в Европа след тригодишна пауза.

На четвъртфиналите Борусия Дортмунд ще се изправи срещу Арсенал, Барселона, Пари Сен Жермен, Байерн Мюнхен, Манчестър Сити, Реал Мадрид или Интер/Атлетико Мадрид.