
Челси победи Тотнъм като гост в двубой от 11-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион „Тотнъм Хотспър“ в Лондон.
Попадението за „шпорите“ бе дело на Деян Кулушевски, а за „сините“ се разписа Коул Палмър от дузпа, а Николас Джаксън реализира хеттрик.
Двубоят предложи много емоции, а „шпорите“ го завършиха с девет човека, след като Кристиан Ромеро бе изгонен в 33-ата минута, а Удоджи в 55-ата.
Tака Челси излязе 10-и в подреждането с актив от 15 точки. Загубата спря серията от 4 поредни победи на Тотнъм, сваляйки тима и от върха, на който се качи шампиона Манчестър Сити. „Гражданите“ имат 27, а „шпорите“ – 26 точки, оставайки на втора позиция.
Последвайте нашия канал „Спорт по БНТ“ във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Източник: bntnews.bg