Централата на БСП събира помощи за Путин

Шефове от БСП са част от пропагандна кампания в защита на водената от Владимир Путин война в Украйна, показа проверка на „Уикенд”. На пръв поглед новина няма, социалистите винаги са били част от петата колона на Москва в България. Освен клетвите на председателя Атанас Зафиров, че партията вече е евроатлантическа. Нали без тях изгладнелите след дълги години в опозиция червени барони нямаше да се намърдат в правителството. Да, ама не! Не случайно умните хора предупреждават, че на комунисти, били те и пребоядисани, не трябва да се вярва за нищо.

Част от кремълската пропагандна кампания у нас са т.нар. „благотворителни концерти „За Донбас”. „Концертът е без билети, всеки може да дари сума според възможностите си. Да покажем съпричастност към хората, които 12-та година живеят във война, докато „демократичният свят” изпраща оръжия срещу тях”, пишат организаторите. Какво ще правят със събраните пари, не е ясно. Сигурно ще ги преведат директно на Путин за заплати на ордите мародери налазили Украйна Кои обаче са организаторите?

Изненадващо, но сред тях не е подсъдимият за шпионаж в полза на Русия Николай Малинов. Да припомним, че през 2019 г. лично Владимир Путин го закичи с орден за особени заслуги. Формално концертите се организират от абсолютно неизвестните сдружения „Пазители на паметта” и „Барсъ”. По-интересно обаче е къде се провеждат проруските пропагандни събития.

Кой дава парите, нямаме никакво съмнение. Четвъртият по ред „благотворителен” концерт е насрочен за 1 ноември в Пловдив. Ще се проведе, каква изненада, в клуба на БСП – район Северен. Домакин е лично председателят на червената ядка Цветан Коцев. Социалистът явно не се притеснява, че открито кривва от правата евроатлантическа линия. „Като домакин на този концерт заставам с името си зад каузата+, хвали се Коцев в социалните мрежи.

Реклама

Защо ли да го крие?! Предният спектакъл е проведен в централата на БСП на „Позитано” 20. Там, както е известно, нищо не може да се случи без личното одобрението на председателя Атанас Зафиров. Преди това домакини на събитията са Съюза на българските журналисти, чиито ръководство редовно се прекланя пред Владимир Путин и Руския културно-информационен център. Сигурни сме, че другарката Митрофанова на драго сърце е приела да бъде домакин.

На концерта в Пловдив ще пеят Румен Спасов, Дора Дикова и Милчо Петков. Тримата не са особено известни с музикалните си изяви, но пък са дейни участници във всякакви проруски инициативи. Като свикване на референдуми за излизане от НАТО, против приемането на еврото или срещу предоставянето на военна помощ от страна на България за нападнатата от Русия Украйна.

Няма спор, всеки има право да вярва в каквото си поиска. Да се чудо обаче човек, защо въобще е нужно да се организират подобни благотворителни концерти точно за Донбас. Да припомним, че индустриалният център Донбас включва територията на украинските области Донецк и Луганск, които кремълските орди окупираха още през 2014 г. Нали хората там вече са „освободени” – един от тоалетната чиния в жилището си, друг от телевизора, трети от парите и семейните бижута…

Дали тези т.нар. концерти не са само прикритие за разпространение на путиновата пропаганда?!. След избухването на войната в Украйна през 2022 г.  Русия още повече засили хибридните си операции. Те май не се забелязват само от ДАНС, чиито агенти вземат заплати за да се борят с чуждите шпиони в България. 

Източник: Narod.bg