Фиорентина с класическа победа над Каляри

Фиорентина стигна до класическа победа над Каляри с 3:0 у дома в двубой от седмия кръг на италианската Серия А, игран на стадион „Артемио Франки“.

Домакините си свършиха работата през първото полувреме, след като Николас Гонсалес вкара още в третата минута, а автогол на Алберто Досена удвои аванса за играчите на треньора Винченцо Италиано. В края на двубоя М’бала Нзола прекъсна сушата си от 14 поредни мача без гол.

Taка Фиорентина застана на петото място в класирането на първенството с актив от 14 точки. Каляри има два пункта и е на последната 20-а позиция.