Уест Хем надигра Олимпиакос в Лондон с гол на Лукас Пакета

Уест Хем се наложи над Олимпиакос с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Лукас Пакета бе автор на победното попадение.

През първото полувреме възпитаниците на Дейвид Мойс наложиха домакински натиск, който не се подплъти с попадение. Александрос Паскалакис отрази изстрел на Саид Бенрама.

След почивката „чуковете“ продължиха с агресивната си игра, но вратарят на гостите отново бе на ниво. Стражът спаси удар на Джеймс Уорд-Праус.

Отбраната на гръцкия тим се пропука в 73-ата минута. Джеймс Уорд-Праус отправи центриране в наказателното поле, което прехвърли защитата на гостите. Лукас Пакета стреля от воле, за да даде аванс на лондончани.

Уест Хем заема лидерската позиция в класирането на група А с актив от 9 точки. Олимпиакос се намира на 3-ото място в подреждането с 4 пункта.

В друг мач от групата Фрайбург победи Бачка Топола с 5:0.