
След седем месеца забавяне вече е пусната поръчката за изграждане на градска железница в Пловдив, съобщи съпредседателят на „Продължаваме Промяната“ Асен Василев.
Василев представи пред активисти новият координатор на партията в града под тепатата Тодор Тотков. На срещата присъства и депутатът от „Продължаваме Промяната – Демократична България“ Стою Стоев.
Според него, по данни на МРРБ, за миналата година Пловдив е успял да усвои едва 6 млн. лева от заложени 110 млн. лева за реализация на проекти на общините.
Според Стоев възможните причини са две – слаб административен капацитет или нехайство и неразбиране на програмата. Част от предложените проекти от миналата година са прехвърлени за настоящата.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Източник: bntnews.bg