Главният мениджър на националния отбор по художествена гимнастика индивидуално жени Бранимира Маркова заяви, че дори не си е представяла днешните успехи на националните състезателки Боряна Калейн и Стилияна Николова в многобоя на Европейското първенство в Баку.
Калейн спечели титлата в многобоя при жените, а Николова стана трета.
„Разбира се, че съм доволна. Много сме щастливи, още сме под влияние на емоциите. Боряна успя! Беше едно състезание на нерви, изключително тежко и съм много доволна. Разбира се, много съжалявам, че Стилияна не успя да изиграе съчетанието си с лента. Това, което успяхме да направим и Боряна победи е нещо, което дори не съм си го мечтала“, каза Маркова.
„За съжаление, Стилияна не успя да издържи до последното си съчетание. За утре смятам, че ще бъде трудно, защото това все пак е четвъртият състезателен ден. Ще направим всичко възможно тя да бъде добре, да се състезава и да се бори за финалите, на които се е класирала“, добави треньорката.
В утрешния ден оставен Калейн и Николова, Ева Брезалиева ще играе на финала на лента.
„Ева днес проведе тренировка. Много е щастлива за резултатите на момичетата, подкрепя ги и се надявам утре да успее пак да изиграе съчетанието си с лента, както тя би могла да го изиграе“, допълни Маркова, която в последните десет години е начело на тима.
„Скоро си мислех, че това е 10-ото Европейско първенство, на което извеждам отбора. Първото беше през 2013 година, когато Невяна Владинова участваше само с едно съчетание. Така че вече имам много опит, въпреки всичко ги изживявам все така емоционално и треперя до последния момент за всяко едно изпълнение. Аз съм смела в мечтите си – първо да спечелим още една квота от Световното първенство и, разбира се, медали на олимпийските игри“, завърши тя.

Последвайте нашия канал „Спорт по БНТ“ във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Източник: bntnews.bg