П редседателят на Комисията на Африканския съюз Муса Факи Махамат каза, че е разговарял вчера с президента на Нигер Мохамед Базум, когото войниците от президентската гвардия обявиха за свален, предаде Ройтерс.
В Нигер е извършен опит за преврат срещу президента
„Той е много добре. Дори днес разговарях с него. Той е добре“, заяви Махамат в кулоарите на срещата на върха Русия-Африка, която се провежда в Санкт Петербург.
Президентът на Нигер: Още съм на власт
В сряда Махамат осъди действията на гвардейците, които според него са опит за преврат. В публикация в социалните мрежи вчера сутринта Базум призова демократичните сили да се противопоставят на завземането на властта.
Източник: vesti.bg