
Българинът Александър Донски загуби мача си от първия кръг на квалификациите за турнира Sofia Open, след като отстъпи в два сета на американеца Николас Морено де Алборан.
Националът ни за Купа „Дейвис“ се бори срещу втория поставен в пресявките, но в крайна сметка допусна да бъде пробит по веднъж и в двете части за крайното 3:6, 4:6.
В откриващия сет Донски трябваше да отразява брейкболи във всеки един от първите си три сервис гейма и за съжаление, пробивът най-после стана факт в шестия гейм, когато Алборан поведе с 4:2. До края представителят на САЩ даде само една точка на българина на свое подаване, затваряйки частта след 6:3 в своя полза.
Във втората Донски се задържа в битката до 2:2, когато за втори път от началото на мача загуби подаването си. При 3:5 25-годишният ни тенисист отрази и три мачбола, за да съхрани шансовете си за обрат, но още в следващия гейм Николас Морено де Алборан сложи точка на спора след комфортен гейм на 0.
По този начин американеца се класира за финалния кръг на квалификациите, където в утрешния ден ще среще британеца Били Харис и при успех ще се класира за пръв път в своята кариера за основната схема на турнир от календара на АТР.
Загубата на Александър Донски пък сложи край на българското участие в пресявките на тазгодишния Sofia Open, след като вчера поражение допусна и Янаки Милев. Припомняме ви, че двамата българи се включиха в надпреварата с „уайлд кард“.
Така, България остава с двама представители в същинската фаза на Sofia Open 2023 в лицето на Димитър Кузманов и Александър Лазаров, които също получиха покана от организаторите.
Последвайте нашия канал „Спорт по БНТ“ във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Източник: bntnews.bg